Нинішні учні 9-х класів не будуть автоматично залучені до реформи старшої школи та не навчатимуться довше. Вони завершать повну загальну середню освіту за чинними стандартами й у передбачені строки – у 2028 році. Про це в інтерв’ю для Освіторія повідомила заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова.
Представниця МОН пояснила, що нинішні дев’ятикласники не переходять на трирічне навчання, за винятком тих випадків, коли батьки добровільно обрали участь у пілотних закладах.
Нова модель мережі старшої школи передбачає перехід після 9 класу до академічних ліцеїв. Водночас у міністерстві наголошують, що йдеться не про зміну стандарту освіти, а лише про зміну типу навчального закладу. Учні можуть продовжити навчання в іншій установі, яка має статус ліцею.
Попри можливу зміну навчального закладу, освітня програма для нинішніх дев’ятикласників залишиться без змін. Учні 10-11 класів продовжать навчання за чинним стандартом і типовою освітньою програмою, без переходу на нову трирічну модель старшої школи.
Чи зможуть учні 9-х класів довчатись у своїх школах?
Щоб вирішити проблему в громадах, де реорганізація затягнулася, у Верховній Раді зареєстрували кілька законопроєктів. Вони передбачають можливість для частини учнів залишитися у своїх школах і завершити навчання без переходу до ліцею – повідомила представниця МОН
Обговорити цю новину у моєму телеграм-каналі Адвокат Олег Лукьянчиков
