Міністерство оборони надало роз’яснення щодо того, що обіцяного швидко переведення військовослужбовців між бойовими частинами доводиться іноді чекати місяцями.
За інформацією Міноборони у застосунку для військовослужбовців «Армія+» функція зміни місця служби працює успішно, що дозволило змінити місце служби вже понад 7 000 військовослужбовців, які отримали через Армія+ погодження на переведення до військових частин, які вони самостійно обрали.
При цьому, міністерство підтвердило, що в останні тижні до системи надійшло близько сотні звернень від військовослужбовців, які досі чекають на наказ або стикаються з його затримкою. Пояснюють затримку тим, що через застосунок «Армія+» проходить близько 1 000 рапортів щодня, а загальна кількість поданих документів уже перевищила 30 тисяч, а також тим, що проблеми виникають через те, що деякі військовослужбовці оформляють рапорти по 5-7 разів виправляючи допущені помилки або після отримання відмови на попередній рапорт через відсутність погодження командирів частин, до яких вони хотіли б перевестись.
Заходи Міноборони для прискорення обробки документів
Після аналізу основних помилок, яких припускаються при оформлення рапорту для прискорення процесу переведення військових між різними частинами та підрозділами ЗСУ до системи було додано типові зразки рапортів, оновлено сам шаблон рапорту, додано підказки для військових – повідомили в Міноборони. Однак, Кадровий центр ЗСУ, підтверджує, що в деяких випадках накази формуються операторами протягом кількох днів, а в деяких випадках – протягом кількох тижнів.
Міноборони також вжито заходи для усунення штучних бар’єрів для переведення військовослужбовців, які створювались на місцях. Так, у грудні 2024 року було внесено зміни до Постанови Кабміну №1291 та спрощено формування наказів для солдатів і сержантів через розпорядження начальника Генштабу ЗСУ, вилучивши з нього посаду військового. Тепер для переводу достатньо зазначити лише ім’я, звання, номер частини та картки платника податків. Таким чином було усунуто випадки, коли наказ на переведення ігнорувався через зміну посади в штатному розписі.
Важливо: Міноборони повідомило, що Центральне управління захисту прав військовослужбовців разом з органами військового управління активно реагує на звернення і контролює виконання наказів та наголосило на тому, що важливо, щоб наказ на переведення виконувався, а командир не затримував військового, який законно обрав інший підрозділ.