Компанії та підприємства, які вже мають статус критично важливих, але ще не оновили критичність, можуть забронювати своїх працівників із діючою критичністю до 28 лютого 2025 року. Після проходження процедури оновлення за новими обов’язковими критеріями, їм дозволено бронювати працівників на триваліший строк – до 12 місяців. Відповідні зміни до постанов №76 та №1332 ухвалив Кабінет Міністрів України 29 листопада.
З 1 грудня 2024 року процедура бронювання знову обіцяли відкрити на порталі «Дія». Щоб здійснити бронювання, підприємство має підтвердити або оновити свою критичну важливість відповідно до нових критеріїв. На це відведено понад три місяці – до кінця лютого 2025 року.
Разом з цим, уряд дозволив підприємствам із діючою критичністю бронювати нових працівників або продовжувати діюче бронювання до 28 лютого 2025 року, навіть у разі завершення терміну попередніх бронювань.
До прикладу: Якщо строк бронювання працівників закінчується 10 січня 2025 року, але підприємство ще не оновило критичність, то через портал «Дія» можна продовжити бронювання, проте не довше, ніж до 28 лютого 2025 року. Якщо ж критичність оновлено, підприємство може вже з грудня 2024 року перебронювати працівників на новий строк – до 12 місяців.
Декларативне підтвердження зарплати заброньованих працівників
Уряд запровадив спрощену процедуру перевірки зарплат працівників критичних підприємств. Для бронювання нового або діючого співробітника з 1 грудня роботодавець під час подання заяви через «Дію» має декларативно підтвердити, що зарплата цього працівника становить не менше 20 000 грн (до сплати податків).
Якщо підприємство хоче забронювати нового працівника, встановлення зарплати від 20 000 грн з моменту бронювання є достатньою умовою.
У разі недостовірних декларацій щодо зарплати підприємство втрачає статус критичності та можливість його відновлення протягом щонайменше шести місяців.