Декларування ТЗ, який використовується на підставі довіреності

Податкова служба роз’яснила порядок декларування транспортного засобу, який використовується на підставі довіреності.

В тому разі, коли суб’єкт декларування або член його сім’ї не має інформації про власника майна, яким він користується, і з правовстановлюючих документів необхідну інформацію встановити неможливо, тоді у відповідних полях декларації слід зазначити «Не відомо». Винятком є поля «Прізвище», «Ім’я» та «По батькові (за наявності)» власника майна – їх заповнення є обов’язковим.

Знайти інформацію про власників ТЗ можливо у відкритому Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, який веде МВС України.

Чи треба декларувати ТЗ, переданий іншій особі за довіреністю з правом розпорядження?

Так, транспортний засіб, який передано іншій особі за довіреністю з правом розпорядження, підлягає декларуванню. Це пояснюється тим, що довіреність не припиняє права власності особи на майно.

Купівля-продаж ТЗ врегульована положеннями Цивільного кодексу України, а також спеціальними нормами Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, затвердженого постановою Кабміну №1388 від 07.09.1998. Цими нормами передбачено особливості укладення, виконання та наслідки невиконання відповідних договорів купівлі-продажу ТЗ.

Продаж ТЗ, який має ідентифікаційний номер, вимагає

  • укладення договору купівлі-продажу,
  • зняття ТЗ з обліку,
  • отримання нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

Довіреність на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без укладення належного договору купівлі-продажу не є підставою для набуття права власності ТЗ особою, на яку видано довіреність. Такий ТЗ підлягає декларуванню його власником.