Договір про припинення права на аліменти через передачу майна

Міністерство юстиції нагадало про врегулювання питання виплати аліментів через передачу майна замість регулярної сплати аліментів.  

Договір про припинення права на аліменти через передачу майна – це юридично закріплена можливість припинити регулярні аліментні зобов’язання через передачу нерухомого майна (будинку, квартири, земельної ділянки) замість щомісячних виплат аліментів на користь дитини.

Укладення  такого договору дозволяє звільнити одного з батьків від обов’язку до досягнення дитиною повноліття, виплачувати аліменти, якщо майно, яке передається, відповідає потребам дитини.

Як укласти договір про припинення права на аліменти через передачу майна

Для укладення такого договору про припинення права на аліменти слід звернутись до органів опіки та піклування щоб отримати підтвердження про те, що передача певного майна не порушує інтересів дитини. Це свого роду дозвіл органу опіки та піклування про те, що отримання майна дитиною є рівнозначним регулярному отриманню аліментів.

Такий договір укладається у письмовій формі, нотаріально засвідчується та підлягає державній реєстрації. Важливо, щоб майно, яке передається, було рівноцінною компенсацією для дитячих потреб, але саме це питання і розглядає орган опіки та піклування ще до посвідчення договору нотаріусом.

Майно, яке можна передати в рахунок аліментів

Це може бути нерухоме майно, таке як квартира, будинок, земельна ділянка, споруди як житлового, так і виробничого призначення.

Зверніть увагу: Укладення договору про припинення права на аліменти через передачу майна навіть після передачі майна не звільняє батьків від повної відповідальності за утримання дитини в додаткових витратах на її законні потреби (освіта, медичне обслуговування), але це вже не будуть щомісячні аліментні виплати.

При укладенні договору про припинення права на аліменти через передачу майна той з батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується утримувати її самостійно. У разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов’язку по її утриманню, за судовим позовом відчужувача нерухомого майна договір, може бути розірваний.

Важливі аспекти договору

Дитина, яка досягла 14-річного віку бере участь в укладенні цього договору.

Щодо майна, яке передається за договором набувачем права власності є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

На майно, яке було отримано дитиною за договором не може бути звернене стягнення. Це майно не може бути вилучене або відчужене без дозволу органу опіки та піклування до повноліття дитини.