Які документи потрібні для проходження оцінювання повсякденного функціонування – пояснення МОЗ

З початку 2025 року замість МСЕК почне свою роботу нова цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини, яке здійснюватиметься новоствореними експертними командами на базі багатопрофільних (кластер них та надкластених) лікарень.

Міністерство охорони здоров’я пояснило, що нова система оцінювання передбачає майже такий самий перелік документів для проходження експертного оцінювання повсякденного функціонування, проте, зміниться формат подачі цих документів.

Всі необхідні документи лікар передаватиме через цифровізовану електронну систему – він має прикріпити їх до справи у форматі pdf, або png, або jpg:

– Електронне направлення – структурована електронна форма, яку створює лікуючий лікар у новій електронній системі і яка містить усі необхідні дані про стан здоровя пацієнта та причини проведення експертного оцінювання повсякденного функціонування.  

– Документи, якими підтверджується причина інвалідності.

– Медичні виписки амбулаторні чи зі стаціонару, висновки лікаря та результати обстежень.

Що слід зробити при підготовці до проходження оцінювання повсякденного функціонування:

  • Звернутись до свого лікаря, який повинен внести всю інформацію до електронної системи та створити направлення на експертну оцінку повсякденного функціонування.
  • Підготувати всі необхідні документи.
  • Отримати сповіщення від медичного закладу де є експертна команда з оцінювання про форму, час і місце оцінювання.

МОЗ заявляє, що розгляд експертною командою з оцінювання відбуватиметься у призначений день, а рішення експертної команди буде надіслане на електронну пошту чи рекомендованим листом, а інформація, яка є необхідною для призначення якихось соціальних виплат – надсилатиметься до органів соціальної сфери.

МОЗ утворив експертні команди на заміну МСЕК