Харчові доповнювачі – впорядкування виробництва та обігу БАД та дієтичних добавок

5 грудня Парламент ухвалив у другому читанні законопроект уряду,  який має виправити недоліки контролю за виробництвом і обігом дієтичних добавок.

Законопроект покликаний врегулювати виробництво та реалізацію дієтичних добавок, він визначає чіткі механізми введення такої продукції в обіг. Окрім цього, прийнятий законопроект дозволяє Міністерству охорони здоров’я:

  • сформувати та затвердити перелік вітамінів, мінеральних речовин та інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом;
  • визначити максимально допустимі дози, дозволені до застосування у дієтичних добавках;
  • посилює відповідальність за виробництво та реалізацію харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства;
  • унормовує процедуру подання повідомлень про введення в обіг харчових доповнювачів, ведення переліку таких повідомлень і розміщення їх на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби.

Прийнятий документ також встановлює обмежений строк, протягом якого дієтичні добавки, що не відповідають новим вимогам, можуть бути у продажі. Цей строк дорівнюватиме строку придатності добавок, але не може перевищувати трьох років від дати, коли закон набере чинності.

Термін «харчові доповнювачі» (сама так тепер називатимуться колишні БАДи) є новим в українському законодавстві, але він, як власне і сам законопроект підтриманий ВРУ приводить українське законодавство у відповідність до Директиви 2002/46/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 10 червня 2002 року про наближення законодавства держав-членів щодо харчових добавок.

Харчові доповнювачі, БАД, дієтичні добавки