Хто може бути представником пацієнта при оцінюванні експертною командою?

Міністерстві охорони здоров’я надало роз’яснення про особливості залучення представника пацієнта під час проведення експертного оцінювання повсякденного функціонування людини.

При розгляді справи експертною командою з оцінювання може бути присутнім не тільки сам пацієнт, але і його представник.

Хто може бути представником при проведенні оцінювання експертною командою?

Оцінювання може проводитись в очному, дистанційному або виїзному форматі. Залежно від формату проведення оцінювання  на ньому можуть бути присутніми сам пацієнт, його уповноважений представник, лікар, який видав направлення на експертне оцінювання.

Як залучити представника на час проведення експертного оцінювання

Щоб представник взяв участь в експертному оцінюванні, особа, яка проходитиме експертне оцінювання повсякденного функціонування, має подати заяву в довільній формі, а також документ, що підтверджує повноваження представника.

Хто може представляти пацієнта під час оцінювання:

  • законний представник (батьки неповнолітньої дитини, опікун або піклувальник);
  • представник за довіреністю;
  • адвокат;
  • залучений лікар;
  • соціальний працівник;
  • фахівець із реабілітації;
  • фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих військовослужбовців.

Якими документами підтверджуються повноваження представника?

МОЗ звертає увагу на те, що для присутності на оцінюванні представники повинні підтвердити свої повноваження надавши певні документи:

 Батьки малолітньої або неповнолітньої дитини надають свідоцтво про народження, а опікуни – рішення органу опіки та піклування.

Якщо опікун чи піклувальник має намір представляти повнолітню особу, яка перебуває під опікою чи піклуванням, тоді слід надати рішення суду про призначення опікуном/піклувальником.

Адвокат може брати участь у процесі експертного оцінювання функціонування людини, якщо є заключений договір про надання правничої допомоги, довіреність, ордер або доручення на безоплатну допомогу.

Інші представники мають надати нотаріально засвідчену довіреність або документ, який до неї прирівнюється, до прикладу – довіреність посвідчену військовим командиром або начальником установи виконання покарань.

Для того, щоб при проведенні експертного оцінювання був присутнім лікар, який видав направлення на проходження оцінювання достатньо заяви самого пацієнта.