Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців, Ольга Решетилова, надала роз’яснення у яких випадках переведення чи переміщення на інше місце служби може бути порушенням прав командира військової частини.
Таке питання виникло через те, що останнім часом Уповноважена отримувала звернення від командирів в/ч які вважають автоматизовані переведення підлеглих порушенням прав командира в/ч.
Отже, чи насправді переведення військовослужбовця на інше місце служби через «Армія+» відбувається без згоди командира?
Так, для переведення згода командира не потрібна в кількох випадках, коли через застосунок «Армія+» запит на переведення на інше місце служби потрапляє безпосередньо в Кадровий центр ЗСУ:
- під час переходу з тилової в/ч в бойову (для рядових і сержантів);
- під час переходу з бойової частини в тилову, якщо військовий має висновок ВЛК про придатність до служби на тилових посадах, але зараз його посада не відповідає висновку ВЛК ( це правило є обов’язковим для всіх – від офіцерів до рядових та навіть виведених штат в/ч) – пояснила Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців.
В інших випадках згода командира в/ч на переведення все ж потрібна, але і в цьому випадку є певні обмеження:
Якщо протягом доби, відтоді як боєць подав рапорт через «Армія+», командир не погоджує і не відхиляє його в застосунку
1. документи автоматично потрапляють у Кадровий центр ЗСУ (Міністерство оборони вивчає питання щодо збільшення цього строку до двох або трьох діб, але наразі цей строк становить одну добу);
у Кадровому центрі запит опрацьовують протягом 72 годин і, якщо все гаразд, протягом тижня готують наказ, який передають на підпис Головнокомандувачу.