Для оскарження рішення ВЛК необхідно знати процедуру проходження медкомісії.
Про процедуру проходження медкомісії, можливі порушення, підготовку до ВЛК читайте у статті і дивиться детальніше у відео.
Куди і як оскаржувати рішення ВЛК?
Оскарження рішення ВЛК проходить за декількома рівнями:
1. ВЛК регіонів (обласна ВЛК). Звернутись можна через обласний територіальний ТКЦ та СП.
Оскарження подається у формі скарги, в якій вказується:
– порушення порядку проходження медкомісії (наприклад, не взяли якість аналізи, не прийняли Ваші документи про наявні захворювання);
– діагнози, за якими згідно Наказу № 402 Ви можете бути визнаним тимчасово непридатним до військової служби.
До скарги додаються усі документи, які підтверджують факти порушення порядку проходження медкомісії, медичні документи, якими підтверджується наявність захворювань і діагнозів.
Скарга може подаватись особисто (у двох примірниках: на одному з них представник ТКЦ та СП ставить відмітку про отримання і він залишається у Вас) або поштою (цінним листом із описом вкладення).
2. ЦВЛК (Центральна військо-лікарська комісія). До ЦВЛК подаються скарги у випадку незадоволення рішенням обласної ВЛК. Форма і процедура подачі скарги аналогічна подачі скарги до обласної ВЛК.
3. Суд. Обов’язково звертайтесь спочатку до обласної ВЛК та ЦВКЛ, адже суд розглядає тільки порушення процедури проходження медкомісії і не має повноважень встановлювати придатність чи непридатність громадянина до військової служби.
Нагадуємо, що для оскарження рішення медкомісії Ви маєте підготуватись. У Вас мають бути усі медичні документи (результати аналізів, обстежень, медичні висновки тощо), що доводять наявність діагнозів та захворювань.
Персональні консультації: +380 66 555 10 20