Кабмін дозволив бронювання від мобілізації 75% працівників підприємств тепло- та водопостачання

2 квітня 2025 року була офіційно опублікована постанова Кабміну №360, якою внесено чергові зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних та Критеріїв визначення критично важливих підприємств.

Зокрема, постановою №360 Уряд розширив можливості бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств тепло- та водопостачання, а також управління побутовими відходами. Таке рішення було прийнято з метою зберегти кадровий потенціал установ, які забезпечують функціонування економіки та життєдіяльність населення в умовах війни.

Отже, підприємства, які займаються виробництвом і транспортуванням теплової енергії, забезпечують постачання гарячої води, централізоване водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами, можуть бронювати до 75% своїх військовозобов’язаних працівників.

Важливо, що критерій щодо рівня заробітної плати у 20 тис. грн. для бронювання не застосовуватимуть до працівників:

виробників електричної та теплової енергії, до складу яких входять зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії виробничі/генеруючі потужності, та підприємств, що обслуговують об’єкти з секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення;

нафтопереробних підприємств, у статутному капіталі яких більше 25% акцій/часток належать державі.

Серед інших змін в бронюванні від призову по мобілізації можна відзначити те, що відповідно до постанови № 360, у загальній кількості військовозобов’язаних не враховуватимуться військовозобов’язані, заброньовані іншими підприємствами, установами, організаціями.

Окрім цього, дозволено бронювання всіх військовозобов’язаних працівників держпідприємств Міноборони: «Державний оператор тилу» та  «Агенція оборонних закупівель».