Оцінювання повсякденного функціонування особи – які критерії враховуються

Як відзначають у МОЗ, нова система оцінювання базується на комплексному підході до всебічного аналізу функціонального стану людини. Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджений постановою КМУ №1338 від 15 листопада 2024. Аспекти, які враховуються експертними командами при оцінюванні функціонального стану людини регламентовані в загальних положеннях Порядку проведення оцінювання, а крім цього – більш деталізовані у Критеріях встановлення інвалідності.

Відповідно до загальних положень Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування експертними командами при оцінюванні враховуються:

Здатність людини до самообслуговування: оцінюється можливість людини до самостійного виконання основних побутових справ без допомоги сторонніх осіб (одягання, харчування, гігієна, тощо).

Соціальна активність: здатність до участі в соціальних зв’язках та контактах, здатність до інтеграції у суспільство.

Здатність до трудової діяльності: оцінюється рівень професійної працездатності, можливості до праці (за фахом чи ні), оцінюється чи є в особи потреби для адаптації робочих умов.

Спілкування та орієнтація у просторі: здатність підтримувати контакти з іншими людьми, вміння та спроможність орієнтуватися в середовищі.

Здатність до навчання: оцінюєтьсяпотенціал до опанування нових знань і навичок.

Контроль поведінки: здатність до самоконтролю, спроможність самостійно приймати, усвідомлювати рішення та керувати своїми діями. Комплексний підхід при оцінюванні функціонального стану людини дозволяє оцінити не тільки фізичний стан людини (після хвороби, операції, травми, тощо), а й виробити рекомендації для індивідуального прогнозу відновлення функціонування.

Реформа МСЕК