Мін’юст у своєму роз’ясненні відзначив, що заламіновані свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану є дійсними та можуть подаватись при вчиненні дій щодо посвідчення зареєстрованих фактів.
Отже, заламіновані свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження є дійсними.
Міністерство юстиції нагадало, що відповідно до ст.49 Цивільного кодексу України встановлено, що народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть є актами цивільного стану, які підлягають державній реєстрації.
Відповідні дії з реєстрації актів цивільного стану вчиняються з обов’язковим внесенням до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабміном. Про факт такої реєстрації органи ДРАЦС видають відповідне свідоцтво (ст. 18 Закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).
Мін’юст нагадав і про те, що у разі втрати, крадіжки, пошкодження чи знищення оригіналу документа можливе повторне отримання свідоцтва на підставі актового запису цивільного стану про що можуть подати заяву:
- особа, щодо якої складено запис;
- батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники;
- представники закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина;
- органи опіки та піклування.
Попри те, що Міністерство юстиції визнає, що заламіновані документи, зокрема, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану є дійсними та можуть пред’являтись на посвідчення зареєстрованих фактів, слід мати на увазі, що проставлення апостиля на заламінованому документі неможливе. Якщо вам потрібен буде апостильований документ щодо реєстрації акту цивільного стану, доведеться або намагатись «роз ламінувати» оригінал свідоцтва так, щоб його не пошкодити, або ж – отримувати дублікат цього документу для проставлення на ньому апостиля.