Міністерство оборони України проінформувало про нову навчальну програму військової базової підготовки, яка вступає в силу 10 лютого 2025 року.
Як повідомив зазначив заступник Міністра оборони України Сергій Мельник – «Нова програма БЗВП – це результат ретельного аналізу бойового досвіду наших підрозділів. Ми оптимізували навчальний процес, прибравши застарілі елементи та зосередившись на практичних навичках, психологічній стійкості та інших критично необхідних функціях на сучасному полі бою».
В всіх навчальних центрах, які здійснюють підготовку мобілізаційних кадрів для ЗСУ, триває впровадження цієї оновленої редакції програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП), в якій один з генеральних акцентів – це розвиток психологічної стійкості.
Процес оновлення програми, що врахував пропозиції елітних бойових підрозділів, очолив заступник Головнокомандувача ЗС України полковник Олег Апостол. Розроблена Генштабом ЗСУ оновлена навчальна програма була затверджена Головнокомандувачем ЗСУ наприкінці року і набуває чинності 10 лютого 2025 року.
Оновлена программа базової загальновійськової підготовки
Загальна тривалість не змінилась – 1,5 місяці (включно з днями відпочинку), з них:
41 доба – на заняття, 6 – на відпочинок, 1 – на адміністративні питання.
Загальний обсяг БЗВП складає 372 навчальні години.
Ключові нововведення програми БЗВП:
- запровадження «нульового дня» або дня «перезавантаження» для адаптації цивільних до військового середовища;
- посилений курс психологічної підготовки;
- вивчення програмного забезпечення «Кропива»;
- розширений блок домедичної допомоги;
- впровадження «маршевої» підготовки (фізичних тренувань) для підвищення витривалості військовослужбовців.
Важливим елементом навчальної програми є вдосконалені стрілецькі тренування. Вони охоплюють стрільбу з індивідуальної зброї на короткі дистанції (бій у безпосередньому контакті з противником до 100 м) та тренування на швидкість, для яких передбачено додатковий розподіл боєприпасів.
Програма також передбачає психологічну підготовку шляхом перегляду фільмів у форматі віртуальної реальності.
Основні блоки програми:
- Ознайомчий курс – 8 годин;
- Курс індивідуальної підготовки – 107 годин;
- Навчання дій у складі підрозділу – 209 годин;
- Комплексне тактичне заняття – 48 годин.
Після успішного проходження БЗВП видаватиметься сертифікат та класна кваліфікація за ВОС-100 «стрілець». Наступний етап – фахові курси, де вже поглиблюються знання та відпрацьовуюся навички за своєю військово-обліковою спеціальністю у бойових підрозділах.