Встановлення інвалідності після поранення в новій системі експертних команд, що замінять МСЕК

Ліквідація МСЕК та впровадження цифровізованої системи оцінювання повсякденного функціонування породжує багато запитань від тих, хто очікує на повторні огляди для підтвердження вже встановленої групи інвалідності, а ще більше – від тих, кому інвалідність призначатиметься вперше. А тому МОЗ поступово надає роз’яснення щодо процедури як відбуватиметься робота експертних команд з оцінювання в тому чи іншому випадку. Зокрема – як військовослужбовцю оформити групу інвалідності.

Процедура встановлення інвалідності військовослужбовцю в новій системі оцінювання функціонування особи:

1 етап: Медична допомога та документальне підтвердження

Розпочинається одразу після отримання поранення. Найперше військовослужбовець доставляється до найближчого медичного закладу для стабілізації стану. Далі – залежно від стану відбувається направлення на лікування та реабілітацію у відповідні медичні заклади.

2 етап: Оцінювання стану

Проходження  військово-лікарської комісії (ВЛК). Голова ВЛК у разі потреби формує електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами.

Застосовуються наступні форми оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами:

  •  Очний розгляд (необхідна особиста присутність пораненого у медзакладі)
  •  За місцем перебування (для тих поранених, хто не може пересуватися)
  •  Заочно (на основі медичних документів)
  •  Дистанційно (з використанням телемедицини)

Військовослужбовець після направлення на ВЛК отримає повідомлення від системи сповіщення на електронну пошту про час, місце та форму експертного оцінювання.

3 етап: Рішення експертної команди

Фахівці експертної команди з оцінювання визначають відсоток втрати працездатності (необхідний для призначення одноразової грошової допомоги) та/ або визначають групу інвалідності або реабілітаційні заходи та строки подальших переоглядів.

Дані щодо всіх цих рішень повинні вноситись до електронної системи та передаватись до державних органів для органів соціальної підтримки. З рішенням комісії пацієнт також буде ознайомлений – воно надійде йому на електронну пошту чи рекомендованим листом, і в кабінет лікуючого лікаря в електронній системі.

В тому разі, якщо військовослужбовець не згодний з рішенням експертної команди, він має право оскаржити його. Скарги на рішення експертних команд з оцінювання подаватимуться до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Ще публікації за темою реформування системи медико-соціальної експертизи:

Верховна Рада прийняла закон про реформу МСЕК,

Реформа МСЕК: кому треба проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності

Чи буде дозвіл на виїзд з України на навчання – до ВРУ подано законопроект