За інформацією Міністерства Оборони України вже 13 тисяч військовослужбовців отримали погодження на переведення на інше місце служби через мобільний застосунок Армія+.
При цьому, трапляються ситуації, коли військовий очікує наказ на переведення, але замість цього документу готується та приходить в стройову саме розпорядження. Тому Міноборони надало роз’яснення чим відрізняються накази і розпорядження та як контролювати їх виконання.
Різниця між розпорядженням та наказом
Ці документи готує Кадровий центр ЗСУ. Обидва документи про переведення на інше місце служби є обов’язковими для виконання. Підготовка та доведення до частин розпоряджень і наказів про переведення може займати до двох тижнів. Тут все однаково, але:
наказ на переведення готується для офіцерів,
розпорядження про переведення – для військовослужбовців для рядового, старшинського і сержантського складу.
Отже, звертаючись до стройової частини для уточнення про надходження документів на переведення рядовий, або сержант має спитати саме про наявність розпорядження про переведення, а не про наказ. Це є важливим аспектом, адже, як повідомляє Міноборони, в Армія+ фіксуються випадки, коли розпорядження вже готове, але військових не переводять, очікуючи що надійде саме наказ.
Якщо розпорядження чи наказ не виконуються
Невиконання розпорядження чи наказу про переведення є порушенням прав військовослужбовця. Якщо військова частина отримала наказ чи розпорядження, але ігнорує їх виконання, необхідно повідомити про це:
у застосунку Армія+ через форму: Меню → Служба підтримки → Поширені питання → Зміна місця служби.
Вгорі слід обрати потрібне питання.
Центральне управління захисту прав військовослужбовців отримає звернення та проконтролює виконання розпорядження чи наказу на переведення.