Підтвердити страховий стаж без трудової книжки можливо через надання різних інших документальних підтверджень – роз’яснення Пенсійного Фонду України.
Cтраховий стаж нараховується відповідно до даних з Державного реєстру застрахованих осіб, тому наявність трудової книжки в паперовому вигляді вже не є единим джерелом отримання інформації про стаж при виході на пенсію.
Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабміну №537 від 12.08.1993 визначено, що основним документом про стаж роботи до впровадження персоніфікованого обліку є трудова книжка, але якщо вона відсутня, або в ній відсутні певні записи, або наявні неточні дані про підтвердження стажу, тоді як підтвердження приймаються:
- дані персоніфікованого обліку (Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- довідки, накази та виписки з наказів;
- виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій;
- письмові трудові договори та угоди;
- особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати;
- посвідчення, характеристики;
- інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Період здійснення підприємницької діяльності ФОП (фізичними особами — підприємцями) враховуються до страхового стажу на підставі документів про сплату страхових внесків (квитанцій банку, платіжних доручень, документів, що підтверджують поштові перекази, інформації ПФУ). Для ФОП спрощеної системи оподаткування – на підставі свідоцтва про сплату ЄСВ або фіксованого податку.
Періоди військової служби для зарахування до стажу підтверджуються військовим квитком та/або довідками ТЦК та СП (раніше – військоматів), військових установ чи частин;
довідками архівних і військово-лікувальних установ.
Період навчання за денною формою освіти у ВНЗ, професійних навчально-виховних закладах, в аспірантурі, докторантурі, ординатурі підтверджується дипломами, свідоцтвами, посвідченнями, а також довідками та іншими документами, які містять відомості про період навчання.
Також вам може бути цікаво Як докупити страховий стаж для призначення пенсії: роз’яснення Пенсійного фонду України, або публікація Підтвердження стажу без трудової книжки