Як зараховують стаж військової служби під час війни?
У військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях проти російської армії, є нагода достроково вийти на пенсію за віком. Так, ті військові, хто отримав статус «учасник бойових дій» можуть скористатись правом достроково вийти на пенсію за віком: чоловіки у 55 років, а жінки – у 50 років. Для такого дострокового виходу на пенсію необхідною є ще умова наявності достатнього страхового стажу:
- для чоловіків не менше 25 років,
- для жінок – 20 років.
При цьому, слід знати, що у військовослужбовців (за певних умов) є пільги під час обліку стажу – можливість зарахування стажу один до трьох. Тобто, один місяць служби в особливий період може бути зараховано як три місяці загального трудового стажу, на підставі якого призначають пенсії. Підставою для такого пільгового зарахування стажу є
– норма ст. 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», якою передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії, та встановлено, що період служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
– пункт 2.3. Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міноборони № 530 від 14 серпня 2014 року, відповідно до якого: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах – один місяць служби за три.
Окрім цього, час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби, тобто період військової служби:
- не перериває стажу роботи за фахом,
- не впливає на досвід роботи,
- зберігається для нарахування пенсії.