Поділ автомобіля при розлученні

За загальним правилом, подружжя ділить все майно набуте у шлюбі порівну. В тих випадках, коли хтось з подружжя вважає якесь певне майно своїм особистим, тоді це треба доводити в судовому порядку. Досить часто буває саме автомобіль є таким майном, яке чоловік або дружина вважають власне «своїм», а не спільним. Хоча за законом, придбане в шлюбі авто – це рухоме майно, належне на праві спільної сумісної власності, хоч би інший з подружжя навіть не мав водійських прав та ніколи не їздив на цій автівці. 

Коли можна вирішити питання поділу автомобіля?

  • у період перебування у шлюбі,
  • в період поки триває процес розлучення,
  • після розлучення.

Способи поділу спільного майна подружжя – автомобіля

Особливостями автомобіля як об’єкту власності є те, що це: 1. рухоме майно, 2. неподільна річ. А тому способи поділу є наступні:

Спільна домовленість без суду. Автівку можливо продати та  отримані кошти поділити порівну. Ще один варіант – авто залишається у власності одного з подружжя, але при цьому він має виплатити іншому грошову компенсацію за половину майна -1/2 частину вартості авто.

Нотаріальний договір.

1. Договір про розподіл майна подружжя – це домовленість між чоловіком і дружиною про порядок і умови поділу майна, яке перебуває в їх спільній сумісній власності. Такий договір можна укласти як щодо всього спільного майна, або ж – щодо якоїсь його конкретної частини – наприклад, щодо автомобіля.

2. Шлюбний договір. Цей документ дає можливість вирішити багато питань, що можуть стати спірними під час шлюбу, в тому числі – визначити статус кожного об’єкту та право власності кожного з подружжя як на нерухоме майно, так і на транспортні засоби.

Поділ майна через суд. Той з пари, хто вважає порушеними свої права на авто має право подати заяву до суду.  Але тут слід мати на увазі, що у більшості випадків суд приймає одне з тих рішень, про які можна було домовитись без звернення до суду – продаж авто і поділ коштів, або виплата 1/2 вартості авто другому з подружжя. Найчастіше суди схиляються саме до другого варіанту, бо автомобіль – це неподільна річ, отже – одному автомобіль, іншому – гроші.  

Чи платить ФОП єдиний внесок, якщо його мобілізовано до ЗСУ