Поділ майна подружжя: поділ частки у статутному капіталі ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – це юридична особа, стутний капітал якої поділений на частки, розмір яких визначено у статуті товариства. Створення ТОВ відбувається таким чином, що кожен учасник вносить до статутного капіталу свій вклад у вигляді грошових коштів, майна, нерухомості, цінних паперів, або якихось інших активів, якими володіє.

Таким чином, до статутного капіталу ТОВ може потрапити майно, яке було набуте спільно чоловіком та жінкою під час шлюбу, тобто майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя. Основна особливість майна, яке було включено до статутного капіталу ТОВ полягає в тому, що це майно стає власністю ТОВ, а отже – не може в подальшому бути предметом спору при розподілі майна подружжя.

Наступна особливість полягає в тому, що частка у статутному капіталі ТОВ не підлягає поділу, а тому, той з подружжя, хто не є учасником товариства з обмеженою відповідальністю може претендувати не на половину частки у статутному капіталі ТОВ, а тільки на половину вартості майна, що входить до складу цієї частки учасника ТОВ.

Однак, крім того, щоб отримати половину вартості майна, що увійшло до складу частки в ТОВ одного з подружжя, є і інший спосіб задовольнити законні вимоги іншого з подружжя на отримання своєї половини в спільному майні подружжя – отримувати половину доходу від діяльності бізнесу (тобто 1/2 від доходу за часткою того з подружжя, хто став учасником ТОВ).

Таким чином, при поділі частки в статутному капіталі ТОВ можна претендувати на половину вартості цієї частки, або скористатись можливістю отримувати 50% від дивідендів які отримуватиме той із подружжя, хто має частку в ТОВ.

Важливо: той дохід від участі у ТОВ, який був отриманий під час шлюбу не підлягатиме розподілу, бо ці кошти під час шлюбу використовувались на поточні потреби життя родини.

Поділ майна подружжя: поділ частки у статутному капіталі ТОВ