Спрощений порядок оформлення паспортів через «е-Консул» – чоловікам 18-60 років треба мати військово-обліковий документ

Кабмін 20 грудня 2024 року постановою №1447 затвердив Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання окремих публічних послуг та вчинення окремих консульських дій за заявами громадян України, які перебувають за межами України, що подаються засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та/або інформаційно-комунікаційної системи «е-Консул».

Мова йде про такі послуги як оформлення українцями, які перебувають за кордоном, ID-карток, закордонних паспортів, ідентифікаційного номера платника податків, реєстрації народження із подальшою доставкою виготовлених у консульстві документів поштою.

Зазначені послуги надаватимуться закордонними дипломатичними установами України з урахуванням технічних можливостей їх реалізації засобами Порталу та мобільного застосунку «Дія» та/аб «е-Консул» та інформаційних систем інших державних органів.

Хоча порядок отримання документів через «е-Консул» є простішим та не потребує багаторазового відвідування консульської установи, Порядок надання цих послуг, який затвердила постанова КМУ № 1447 передбачає, що

в умовах воєнного стану оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України за заявами громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України, здійснюється за умови наявності у зазначених осіб

  • окремого номера запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів
  • або відомостей військово-облікового документа (тип військово-облікового документа, найменування ТЦК, в якому особа перебуває чи перебувала на військовому обліку.

А для військовозобов’язаних та резервістів необхідними є серія та/або номер військово-облікового документа.

Під час подання такими особами заяви-анкети для оформлення паспорту, посадова особа консульства перевірятиме дійсність військово-облікового документа в порядку, передбаченому законодавством, тобто через Реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг». В разі отримання з Реєстру відповіді про недійсність військово-облікового документу – у оформленні паспорта громадянина України буде відмовлено.

При поданні електронної заяви про оформлення паспорту через портал чи застосунок «Дія», шляхом інформаційної взаємодії достовірність та повнота даних заявника перевірятиметься з використанням даних:

  • Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;
  • Державного реєстру актів цивільного стану;
  • Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС.

Отже, оформлення  та обмін паспорта для чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, можливе тільки за умови наявності окремого номера запису в Реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів або відомостей військово-облікового документа.

Також дивіться публікацію «е-Консул» – для українців за кордоном МЗС спростило отримання консульських послуг

Бронювання працівників сільського господарства