Заплановано оновлення правил перевезення домашніх тварин у комерційному автотранспорті

Враховуючи необхідність врегулювання процесу транспортування домашніх улюбленців та забезпечення для них належних умов, Міністерство розвитку громад та територій підготувало проект постанови щодо оновлення правил перевезення домашніх тварин у комерційному автотранспорті, включаючи автобуси та таксі.

Згідно з проектом документу, домашніми тваринами вважатимуться собаки, коти, тхори, дрібні декоративні птахи, гризуни та кролики, які утримуються для особистих, некомерційних потреб.

Під час перевезення власники повинні мати ветеринарний документ, що підтверджує задовільний стан здоров’я тварини, та виконати наступні умови:

Перевезення дрібних тварин, котів і собак до 10 кг дозволятиметься у спеціальних контейнерах, які можна тримати на колінах або розмістити під сидінням. За потреби тварина може зайняти окреме місце, якщо воно викуплене за повною вартістю, але «зайняти» місце перебуваючи у контейнері.

Документ лишає великий вибір для ємностей, в яких можна перевозити дрібних домашніх тварин – малих собак і котів вагою до 10 кілограмів, кімнатних птахів. Це можуть бути клітки, контейнери, кошики, ящики, рюкзаки, сумки або інші ємності — аби лиш вони мали водонепроникне абсорбуюче дно.

Собаки середніх і великих порід (від 10 до 45 кг) зможуть подорожувати лише в наморднику та на повідку, із обов’язковим викупом місця поряд із супроводжуючим пасажиром. При цьому займати сидіння тваринам заборонено.

Тварини вагою понад 45 кг мають перевозитися лише в спеціалізованому транспорті.

Встановлено також обмеження щодо кількості тварин – не більше однієї (або двох, якщо їх супроводжує одна особа).

Собаки-поводирі

Окремі норми врегульовують проїзд з собаками-поводирями: вони мають бути на короткому повідку, у наморднику й перебувати поряд із особою з інвалідністю, яку супроводжують.

Пасажири зобов’язані дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і не залишати тварин без нагляду протягом усього маршруту.

Права перевізників

Проект правил перевезення домашніх тварин у комерційному автотранспорті передбачає для перевізників право самостійно визначати типи ТЗ, придатних для перевезення тварин, з урахуванням їх конструктивних особливостей.