Вийти

МСЕК ліквідовано: Процедура експертного оцінювання повсякденного функціонування

Процедура направлення для проходження, як раніше це називалось – медкомісії, а тепер – експертне оцінювання повсякденного функціонування особи, проходить поетапно.

Врегульовано процедурні аспекти правилами, які затверджені КМУ постановою №1338 від 15.11.2024. Ця постанова затверджує підстави для направлення (перелік діагнозів і медичних втручань), , а також стандартизовані підходи до оцінювання.

Перший етап – отримання направлення (підстави для його отримання, ми вже розглядали).

Отже, є підстави для отримання направлення для проходження оцінки повсякденного функціонування, що далі ?

1. Внесення даних в ситему та формування електронного направлення

За наявності підстав відбувається внесення лікарем даних та формування електронного направлення: дані про пацієнта, медичні дані: результати обстежень, діагнози, дані про проведене лікування, медичні втручання, тощо.

В тому разі, коли направлення на оцінку повсякденного функціонування має на меті підтвердження та/або встановлення групи інвалідності, тоді частиною направлення стають документи, що підтверджують підставу виникнення інвалідності, наприклад, рішення військово-лікарської комісії за результатами лікування поранення військового.

Сформоване направлення лікар передає (надсилає через електронну інформаційну систему) дозакладу охорони здоровʼя, в якому працюють експертні команди з оцінювання.

2. Перевірка направлення: прийняття направлення чи повернення на доопрацювання

Медичний заклад (кластерні та надклас терні заклади охорони здоров’я) в якому діє експертна команда з оцінювання повинен здійснити перевірку отриманого електронного направлення та додатків до нього на коректність формування та наявність достатніх та необхідних документів. Після перевірки направлення медичний заклад в якому діє експертна команда або приймає до розгляду, або повертає направлення на доопрацювання лікуючому лікарю, з зазначенням причин повернення.

Якщо направлення на експертну оцінку прийнято, тоді експертна команда у визначений системою відповідно до розкладу час отримає доступ до документів особи, яка направлення для проходження оцінювання повсякденного функціонування.

3. Прийняття рішення та формування рекомендацій

Експертна команда з оцінки повсякденного функціонування здійснює аналіз отриманих документів та ухвалює рішення про ступінь функціональних обмежень особи. Висновок експертної команди може містити і рекомендації щодо подальших дій, зокрема:

  • встановлення інвалідності та її причини, час настання інвалідності;
  • призначення необхідних реабілітаційних заходів;
  • визначення потреби у застосуванні інших форм соціальної підтримки.
Процедура експертного оцінювання повсякденного функціонування