Реєстрація права власності на нерухоме майно при втраті документа

Міністерство юстиції надало роз’яснення, як зареєструвати право власності на нерухоме майно, якщо правовстановлюючий документ втрачено.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – це офіційне підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення прав на нерухомість шляхом внесення даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Врегульовано реєстрацію прав на нерухомість Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-IV від 1 липня 2004 року.

Що робити, якщо документ про право власності втрачено?

1. У разі втрати, пошкодження чи зіпсування документа про право власності необхідно звернутись до державного реєстратора із заявою про реєстрацію права власності.

2. Отримавши заяву реєстратор перевірить:

– Наявність зареєстрованих прав у Державному земельному кадастрі (для земельних ділянок),

– Дані у Реєстрі прав власності на нерухоме майно (для нерухомого майна об’єктів завершеного або незавершеного будівництва),

– Відомості на паперових носіях у бюро технічної інвентаризації (реєстрових книгах, реєстраційних справах).

3. Якщо в результаті перевірки права власності буде підтверджено, тоді відомості вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно із позначкою про втрату документа. У разі відсутності підтвердження державний реєстратор змушений відмовити.

Якщо правовстановлюючий документ було втрачено після того, як записи було внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, жодних додаткових дій вчиняти не потрібно. Зареєстровані права власності підтверджуються інформацією з реєстру.

В тому разі, якщо документ про право власності було втрачено до внесення записів до Реєстру речових прав на нерухоме майно, доведеться спочатку пройти процедуру отримання дублікату документу від органу, який його видав.

Засвідчення вірності виписки (витягу) з документа