Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні

Громадяни України можуть створити сім’ю з іноземцем/-кою та зареєструвати такий шлюб в Україні. Це не надто складна процедура і вона мало чим відрізняється від реєстрації шлюбу між громадянами України.

Юридичне врегулювання процедури державної реєстрації шлюбу забезпечують Сімейний Кодекс України, Закон «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», та Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затв. наказом Мінюсту від 18.10.2000 № 52/5. Державна реєстрація актів цивільного стану за заявами іноземців проводиться за законодавством України. Серед важливих умов, відмінних від звичайних вимог до укладення шлюбу є така, що іноземний громадянин в момент реєстрації шлюбу має легально перебувати в Україні.

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу РАГС за їхнім вибором (ч.1 ст. 28 СК України). В разі, коли одним з наречених є іноземець, то він має пред’явити ще й документи, якими підтверджується законність його/її перебування на території України. Коли в особи є  громадянства декількох країн, тоді пред’являються усі відповідні паспортні документи.

Орган РАЦС до якого подано заяву про реєстрацію шлюбу з іноземцем, надсилає (не пізніше наступного робочого дня) запит до територіального органу Державної міграційної служби з метою перевірки законності перебування іноземця на території України станом на день державної реєстрації шлюбу. Зараз такі запити надсилаються з використанням системи електронної взаємодії державних установ та організацій, або на електронну адресу органу міграційної служби. До запиту додаються копії заяви про державну реєстрацію шлюбу, паспортних документів та документів, що підтверджують законність перебування на території України заявника-іноземця. Територіальний орган міграційної служби має надати відповідь у встановлені строки, але не пізніше ніж за день до дати державної реєстрації шлюбу.

Важливо: Документи іноземця мають бути апостильовані, або легалізовані та перекладені на українську мову і завірені нотаріально. Документи іноземця можуть бути також видані або легалізовані консульською установою або дипломатичним представництвом його країни в Україні. В іншому випадку РАЦС не зможе прийняти заяву на шлюб.

Якщо хтось с наречених раніше вже перебував у шлюбі, він має зазначити в заяві про реєстрацію шлюбу дані про документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про смерть іншого з подружжя, рішення суду або свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу).

Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред’явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця.

Рієлтор, договір оренди нерухомості