Розпорядження військового на випадок загибелі (смерті)

Військовослужбовець має право самостійно визначити, хто отримає грошову допомогу у випадку його загибелі. Для цього, йому слід скласти особисте розпорядження про виплату коштів у разі його загибелі певним особам.

За законодавством, члени родини загиблих(померлих) військових мають право на одноразову грошову допомогу, розподіл цих коштів також законодавчо врегульовано. При цьому, військовослужбовець може розпорядитись цими коштами ще за свого життя – визначити хто з його рідних та близьких та в якій частці отримає грошові виплати у разі його загибелі.

 Особисте розпорядження щодо грошової допомоги в разі загибелі військового подібне до заповіту, але воно не розповсюджується на майно військовослужбовця, а стосується тільки грошових виплат військового.

На чию користь можна скласти особисте розпорядження?

Військовослужбовець має право самостійно визначити особу/осіб, які отримають грошову допомогу в разі його загибелі. Це може бути будь-яка людина незалежно від родинних чи дружніх, особистих чи інших відносин.

Проте, в тому разі, якщо військовослужбовець має родину, деякі її члени все одно мають право на частину коштів. Ці родичі військового, незалежно від змісту особистого розпорядження мають право на отримання 50% частки, яка належала б кожному з них, якби такого особистого розпорядження не було:

  • діти військового,
  • його повнолітні непрацездатні діти,
  • непрацездатна вдова (вдівець),
  • непрацездатні батьки.

Як оформити особисте розпорядження?

Особисте розпорядження можна скласти та посвідчити у нотаріуса чи у командира військової частини.

Оригінали цих документів зберігатимуться у ТЦК та СП в особовій справі військовослужбовця, а копія – у військовослужбовця. Розголошувати зміст особистого розпорядження заборонено.

Як військовослужбовцю оформити пенсію по інвалідності