Рибалка, нерест: штрафи, обмеження, дозволені норми вилову

Нерест – це період, коли правила риболовлі в передбачають певні зміни щодо вилову риби, зокрема вводяться сезонні заборони, визначаються норми вилову та обмежується лов певних видів риб.

Сезонні заборони та правила риболовлі

Для збереження рибних запасів регулярно запроваджуються обмеження на риболовлю та визначаються допустимі норми вилову. «Правила любительського рибальства» містять чіткі вимоги щодо періодів та місць, де лов риби заборонено. Недотримання цих правил загрожує штрафами або навіть кримінальною відповідальністю.

Відповідно до встановлених норм, вилов риби заборонено:

У період нересту – з 1 квітня до 30 травня або 19 червня (залежно від  типу водойми).

Під час зимівлі – з 1 листопада до початку нересту (точні терміни щорічно визначають рибоохоронні органи).

Конкретні дати можуть коригуватися відповідно до погодних умов та особливостей регіону.

Які штрафні санкції за незаконний вилов риби

З 15 лютого по 31 березня триває заборона на вилов щуки. За її порушення передбачено штраф 3 468 грн, а в окремих випадках – кримінальна відповідальність.

До 30 червня діє заборона на вилов раків. Штраф за кожного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн. Після закінчення заборони дозволено ловити не більше 30 раків на добу на одну особу.

Дозволені норми вилову

Одному рибалці можна виловити не більше 3 кг риби одного виду на добу.

Дозволяється зловити одну трофейну рибу, до прикладу, сома довжиною не менше 60-80 см.

Під час нересту можна використовувати тільки одну вудку з двома гачками або спінінг з однією приманкою та рибалити тільки з берега.

Після завершення нересту вже можна використовувати для ловлі риби до 7 гачків на одного рибалку.

Яку рибу можна ловити без обмежень

Відповідно до оновлених правил, деякі види риб дозволено виловлювати без обмежень: сонячний окунь, ротан, тюлька, синька.

Також існує поняття норми «прилову» риби, тобто риби, що не відповідає мінімальним розмірам. Її норма у загальному улові допускається не більше 10%. Це допомагає захистити молодь риб і сприяє природному відновленню популяції.