Міністерство охорони здоров’я надало відповіді на найпоширеніші питання щодо використання е-направлень.
Е-направлення – це електронний документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) за рішенням лікаря після медичного огляду чи опитування пацієнта, який до нього звернувся.
Е-направлення зараз є одним із найбільш популярних цифрових медичних інструментів, з яким можна отримати певну медичну послугу – консультацію, аналізи чи обстеження. Таке направлення можуть видавати всі лікарі, незалежно від медичної спеціальності, посади чи форми власності медзакладу (комунальної, державної чи приватної).
Зверніть увагу:
- Наявність договору з НСЗУ не є обов’язковою умовою для створення е-направлення. Це означає, що навіть лікар у приватній клініці може його виписати.
- Е-направлення можуть отримати й пацієнти без декларації з сімейним лікарем.
В яких випадках е-направлення не потрібне?
Існує перелік лікарів, до яких можна звернутися без направлення:
- гінеколог
- психіатр
- стоматолог
- нарколог
- фтизіатр
Також е-направлення не потребується у невідкладних (ургентних) випадках, коли ви самостійно звертаєтесь до лікарні або викликаєте швидку.
Послуга за е-направленням: безкоштовна чи платна?
Пацієнт, який отримав з е-направленням може самостійно обрати медичний заклад та спеціаліста, де хоче отримати послугу:
- Якщо обраний заклад має договір з НСЗУ з відповідним пакетом медпослуг, тоді медичні послуги будуть безкоштовними – вартість їх надання покриє держава через Програму медичних гарантій.
Зверніть увагу: Перевірити, чи є договір з НСЗУ, можна на спеціальному дашборді або за номером гарячої лінії НСЗУ: 16-77.
- Якщо ви обираєте клініку без договору з НСЗУ, послуги будуть платними, і е-направлення в такому разі не обов’язкове.
Як використовувати е-направлення?
Коли лікар створює е-направлення, пацієнт отримує SMS або повідомлення у Viber з 16-значним кодом, до прикладу: «Ваше направлення: 5475-7312-4362-3361»
У певних випадках, лікар може об’єднати кілька послуг під один номер направлення (наприклад, консультація, УЗД і аналізи).
Щоб скористатися направленням, треба назвати отриманий код направлення під час запису до лікаря або на рецепції медичного закладу.
Роздруковувати направлення не потрібно.
Термін дії е-направлення – 1 рік з дня створення.
Якщо ви забули, які саме послуги вам призначили – зверніться до свого лікаря, або до лікаря, який вам видав це направлення.