Міністерство юстиції надало роз’яснення, як діяти особі, яку викликає суд з-за кордону.
Основна умова – обізнаність у деталях справи при підготовці до судового спору, навіть у тих випадках, коли справа розглядається в іноземному суді. Належне направлення іноземних процесуальних документів – це не тільки технічне питання, а ще й гарантія справедливості, процесуальної рівності сторін та дотримання прав кожної особи, незалежно від місця її проживання.
Таке інформування визнається як національним законодавством, так і міжнародними актами, зокрема Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або торговельних справах.
Отримання особою процесуальних документів гарантує її обізнаність про наявність судового провадження стосовно неї в іншій державі. Обізнаність з матеріалами справи дає можливість належним чином підготуватися до захисту своїх прав та інтересів, скористатися правом на участь у процесі, надати пояснення або докази, уповноважити представника тощо.
Направлення документів від іноземного суду повинно відбуватись у встановленому порядку: через компетентні органи України, з дотриманням вимог щодо мови, форми та способу вручення документів.
В разі отримання документів від суду іншої країни не варто їх ігнорувати та краще не зволікати з аналізом їх змісту, адже вони, як правило, містять інформацію про сторони спору, зміст позову, дату розгляду справи, строки реагування, яких слід дотримуватись щоб не втратити можливість подати свої пояснення або заперечення.
Варто одразу звернутись за юридичним супроводом. Фахівець допоможе вам оцінити ризики та можливі вигоди, відстежити процесуальні строки, сформувати правову позицію та визначити доцільність участі у процесі. В разі потреби підготує та надішле до суду відзив або пояснення за матеріалами справи.
Слід також враховувати, що іноді можна брати участь у процесі дистанційно, надіславши свої письмові заперечення, пояснення або клопотання.