Експериментальний проект щодо покращення роботи ТЦК передбачає залучення цивільних фахівців – юристів, психологів та волонтерів.
Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова повідомила, що більшість СЗЧ стається в навчальних центрах – у перший тиждень після прибуття та наприкінці навчання, перед розподілом до військових частин та визнала, що проблема самовільного залишення частини є комплексною та починається ще до того часу, як мобілізовані стають військовими.
Армія потребує нових військових, однак значна частина новопризваних не проходить перший етап служби. Хтось залишає військові частини через страх перед невідомим чи через значні навантаження, однак є й інші причини – психологічні труднощі або нерозуміння свого статусу та своїх прав, відсутність інформації про те, що чекає на мобілізованих.
Врахувавши ці фактори, розпочато експериментальний проєкт, який передбачає участь цивільних психологів, юристів і волонтерів у роботі ТЦК та СП та військових навчальних центрів. Основна мета цього проекту – комплексна підтримка мобілізованих на початковому етапі служби.
В рамках проекту у визначених ТЦК та навчальних центрах новобранців будуть консультувати цивільні психологи та юристи, які допомагатимуть адаптуватися до армійських умов та пояснюватимуть правові аспекти служби.
Також для новобранців, ще до початку базової військової підготовки проводитимуть курси з
- основ військового права;
- міжнародного гуманітарного права;
- історії України;
- фінансової грамотності.
В тому разі, якщо експеримент покаже позитивні результати, проект буде поширено на всі навчальні та військові частини.