Під час дії режиму військового стану військовослужбовці мають такі види відпусток:
- щорічна основна відпустка (30 днів, надається частинами),
- відпустка для лікування (по хворобі, чи після поранення),
- відпустка за сімейними обставинами (10 днів),
- додаткова відпустка за знищену техніку (2-5 днів за кожен вид знищеної техніки, але не більше 15 календарних днів на рік).
1. Щорічна основна відпустка військовослужбовця
Тривалість – не більше 30 календарних днів. Під час воєнного стану ця відпустка надається частинами протягом року, але основна її безперервна частина має становити не менше 15 календарних днів. Разом з цим встановлено таке обмеження, що щорічна відпустка (її частина) надається за умови щоб у відповідному підрозділі одночасна відсутність військовослужбовців була не більше 30 % від їх загальної чисельності.
2. Відпустка для лікування
Відпустки для лікування може бути надана у зв’язку з хворобою або для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) за висновком ВЛК. Надання відпустки розглядається ВЛК після закінчення стаціонарного лікування у випадках, коли для повного відновлення військовослужбовця необхідно не менше одного місяця.
На підставі висновку ВЛК можуть надаватись
відпустка для лікування після поранення, травми, контузії або після оперативного лікування – на 30, 45 або 60 календарних днів;
відпустка для лікування у зв’язку з хворобою надається військовослужбовцям на 30 календарних днів.
Такі відпустки, в разі наявності медичних підстав можуть бути далі продовжені з рішенням ВЛК на 30 кал.днів, а в певних випадках – на 45 чи 60 кал. днів.
3. Відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин
Тривалість – не більше 10 календарних днів. Грошове забезпечення зберігається.
4. Додаткова відпустка за знищену техніку
Додаткова відпустка за знищену техніку нараховується по 2,3,4,5 календарних днів за кожну одиницю техніки залежно від виду знищеної техніки, але не більше 15 календарних днів на рік. Грошове забезпечення на час відпустки зберігається. Порядок надання та тривалість цього виду відпустки визначені у Постанові КМУ № 585 від 21.05.2024 р.
Кожна з відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше ніж 2 доби на дорогу в один кінець.
Невикористані у поточному календарному році дні відпустки на наступний календарний рік не переносяться.