Сьогодні, 8 жовтня Парламент в цілому ухвалив законопроект №11407 про внесення зміни до статті 9 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплат військового в разі його потрапляння у полон чи зникнення безвісті.
Законопроєкт є результатом законодавчої ініціативи Кабінету Міністрів України (Міноборони) і був зареєстрований у ВРУ ще у липні 2024 року. Підтриманий законопроект передбачає внесення змін до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», відповідно до яких військовослужбовець може сам визначити членів сімʼї, яким будуть здійснюватись виплати у разі його зникнення чи потрапляння в полон.
Наразі текст закону зі змінами внесеними відповідно до ухваленого законопроекту № 11407 не опубліковано, але у пояснювальній до нього записці вказано, що у разі коли військовослужбовцем у особистому розпорядженні на випадок захоплення у полон або зникнення безвісти не визначено членів сім’ї, які мають отримати його кошти, запроваджується новий порядок черговості виплати грошового забезпечення рівними частками, у першу чергу:
- дружині чи чоловікові,
- законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей (людей з інвалідністю з дитинства — незалежно від віку),
- батькам військовослужбовців (крім дітей, батьків та інших людей, які одержують від військового аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав, за умови, що ці права не були відновлені).
У другу чергу – повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, який у загальному розмірі не перевищує 20%.
Зверніть увагу – дія норм щодо грошового забезпечення в разі потрапляння у полон чи зникнення безвісті не поширюється на тих військовослужбоців, які самовільно залишили військову частину, дезертирували або добровільно здалися в полон.
Раніше ми публікували матеріал про: Змінено розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі чи інвалідності військового