З 1 січня 2025 року замість системи МСЕК запрацювала цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини і тепер інвалідність встановлюватиметься за рішенням експертних команд з оцінювання.
МОЗ нагадує, що у зв’язку з цим усім особам з інвалідністю, які мали проходити повторний огляд після 1 січня, але не змогли зробити цього вчасно, строк інвалідності автоматично продовжено до моменту прийняття рішення за результатами оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року.
У пенсійному посвідченні особи з інвалідністю вказується термін його дії, який по суті є строком, на який встановлено виплату пенсійного забезпечення по інвалідності. Найзручнішим способом щоб підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності є отримання посвідчення в електронній формі. Послуга вже доступна у застосунку «Дія».
Строк дії посвідчення особи з інвалідністю
- Якщо у особи з інвалідністю паперове пенсійне посвідчення, тоді можливо сформувати його електронне відображення в застосунку Дія.
- В тому разі, коли вже є сформоване е-пенсійне посвідчення, тоді воно так само буде відображати актуальний термін дії.
- У випадку, коли у особи з інвалідністю пенсійне посвідчення оформлене у вигляді платіжної картки Ощадбанку, воно буде діяти до закінчення його строку дії або до заміни на нове.
Як сформувати електронне пенсійне посвідчення у застосунку «Дія»?
- Увійти до застосунку «Дія»;
- Прогорнути картки з документами до останньої сторінки та натиснути «Додати документ»;
- Обрати «Пенсійне посвідчення» та натиснути «Додати посвідчення».
Після цих дій в застосунку «Дія» має відображатись посвідчення з новим строком дії.
Якщо паперове посвідчення не відображається в «Дія», тоді можна замінити його на е-пенсійне посвідчення, подавши заявку до територіального відділення Пенсійного фонду або через вебпортал ПФУ.