Якщо виникла заборгованість із заробітної плати працівник може стягнути заборговану заробітну плату звернувшись до суду. Варіантів такого звернення є два:
- в порядку наказового провадження;
- в порядку позовного провадження.
На звернення до суду про стягнення заборгованості із заробітної плати у працівника є тримісячний строк від дня коли працівник дізнався або мав дізнатись про порушення свого права (ст.233 КЗпП України).
Перший варіант є оптимальним та найбільш оперативним способом отримати заборговану зарплату. Вимога працівника щодо стягнення нарахованої, але не сплаченої зарплати є безспірною і в разі, коли не існує спору щодо розміру суми заборгованості та права на її отримання, звернення в порядку наказового провадження дозволить простіше та швидше отримати зароблені гроші.
Судовий наказ в порядку наказового провадження може передбачати стягнення як заборгованої заробітної плати, так і середнього заробітку за час затримки розрахунку (п. 1 ч.1 ст.161 ЦПК)
Позовне провадження є тим варіантом, який дозволить не тільки стягнути заборговану зарплату, а й розв’язати спір щодо розміру суми, яка підлягає виплаті та інші спірні питання між роботодавцем та працівником.
Отримавши рішення суду за результатами позовного провадження працівнику слід звернутись до виконавчої служби.