Як замовити соціальну послугу догляду вдома

Хто може замовити та отримати соціальну послугу з догляду вдома:

  • люди похилого віку;
  • люди з інвалідністю;
  • діти з інвалідністю від 3 до 18 років;
  • люди з тяжкими формами захворювання, які потребують постійної сторонньої допомоги.

Послуга догляду вдома полягає у веденні господарства, придбанні продуктів та ліків, годуванні, сплаті комунальних послуг, психологічній підтримці тощо. Таку соціальну послугу можливо замовити як для інвалідів, так і для людей похилого віку, або важко хворих у відповідності до норм Постанови КМУ № 587 від 1 червня 2020 року «Про організацію надання соціальних послуг».

Подати заяву на отримання послуги можливо через органи соціального захисту населення або онлайн за допомогою порталу «Дія».

Документи, які необхідно подати до заяви про замовлення послуги догляду вдома:

  • копія паспорта та ідентифікаційного номера;
  • копія довідки до акта огляду МСЕК або висновок експертної команди з оцінювання, або пенсійне посвідчення, або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
  • декларація про доходи та майновий стан (крім тих, кому соціальні послуги надаються незалежно від доходу);
  • інші документи відповідно до постанови КМУ №587, які підтверджують необхідність послуги, до прикладу: висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Оформлення надання послуги догляду вдома

Про надання послуги заклечається договір або з самим отримувачем послуги, або з його представником. Така соціальна послуга може бути безоплатною, частково оплачуваною (отримувачем та за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів), платною.

Періодичність надання послуги догляду вдома:

Постійно: від 1 до 7 днів на тиждень для людей похилого віку та з інвалідністю з порушеннями рухової активності.

Періодично: 2 рази на місяць для людей з когнітивними розладами, для людей з інвалідністю із психічними та поведінковими розладами – від 2 до 4 разів на місяць.

Тимчасово: на період зазначений у договорі дітям з інвалідністю віком від 3 до 18 років – від 2 до 5 разів на тиждень, залежно від потреб.