Засвідчення справжності підпису

Однією з найбільш затребуваних нотаріальних дій є засвідчення справжності підпису на документах.

Відповідно до вимог ст. 78 Закону «Про нотаріат» та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріуси засвідчують справжність підпису на документах, крім тих, які відповідно до закону або за вимогою сторін підлягають нотаріальному посвідченню. Окрім нотаріусів, відповідно до ст. 78 Закону повноваження на засвідчення підпису мають посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова особа консульської установи України, начальник установи виконання покарань.

При цьому слід мати на увазі, що засвідчуючи справжність підпису,  нотаріус не посвідчує факти, які викладені у документі, а тільки підтверджує, що підпис на документі зроблений саме цією особою.

Засвідчення КЕП (кваліфікованого електронного підпису)

Нотаріус засвідчує також справжність кваліфікованого електронного підпису враховуючи положення порядку вчинення нотаріальних дій з використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Засвідчення справжності підпису без використання бланків – відмінено

Відповідно до Постанови КМУ від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» до 23 травня 2023 року дозволялося засвідчення справжності підпису на заяві про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон дозволено без використання спеціальних бланків, на білому аркуші паперу, але ця норма вже втратила чинність, тому засвідчення підпису на такому дозволі зараз відбувається у звичайному порядку – на бланку нотаріуса.

Засвідчення вірності виписки (витягу) з документа