Запит Міноборони до МОЗ щодо розбронювання деяких категорій медиків

Пресслужба Міноборони надала роз’яснення щодо запиту на розбронювання деяких категорій медичних працівників. Міноборони наголошує, що масового зняття бронювання з медиків не планується, а тільки про адресну, зважену кадрову підтримку медичних підрозділів, які щодня рятують захисників України.

Міноборони повідомило, що «Причина такого запиту – системна нестача медичних кадрів у медичних підрозділах. Після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2025 року №36, яка передбачає 100% бронювання медиків, виникла загроза забезпеченню медичною підтримкою військовослужбовців через нестачу кваліфікованого медичного персоналу»

Запит на розбронювання стосується обмеженої кількості фахівців, які мають відповідну підготовку за військово-обліковими спеціальностями та необхідні для доукомплектування підрозділів Медичних сил ЗСУ.

Запит стосується наступних посад:

  • санітарних інструкторів (медичних сестер та братів);
  • фельдшерів;
  • військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом «лікувальна справа (сімейний лікар)», та деяких інших спеціальностей, яких планується залучити на військову службу за контрактом строком на 1 рік.

Рішення про розбронювання торкнеться тільки дефіцитних медичних фахівців, яких МОЗ буде визначати спільно облдепартаментами МОЗ. Такі медичні працівники, відповідно до законодавства, зможуть підписати строковий контракт.

Законом «Про військовий обов’язок і військову службу» визначає однорічний строк військової служби під час дії воєнного стану для осіб, які мають медичну освіту та приймаються на службу за контрактом на посади за медичними напрямами діяльності. Також відзначено, що цей контракт підпадає під винятки щодо продовження дії контракту понад встановлені строки. Тобто, військовослужбовці за цим контрактом звільняються з військової служби при закінченні строку контракту.