Засвідчення вірності виписки (витягу) з документа

Іноді виникають випадки, коли необхідно надати копію не всього документу, а тільки якоїсь значимої змістовної його частини. Така ситуація виникає в тому разі, коли сам оригінал документу містить дані щодо кількох окремих питань одночасно: кількох осіб, об’єктів або рішень, а потрібною є засвідчена змістовна інформація тільки щодо якоїсь конкретної особи, об’єкту чи пункту рішення.

На такий випадок, ст. 77 Закону України «Про нотаріат» встановлює, що вірність виписки може бути засвідчена лише у тому разі, коли її зроблено з документа, в якому містяться рішення кількох не зв’язаних між собою питань. Виписка повинна відтворювати повний текст частини документа з певного питання.

Відповідно до підпункту 5.3 п. 5 Глави 7 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затв. наказом Мінюсту № 296/5 від 22.02.2012) при виготовленні виписки з багатосторінкового документа обов’язковим є відтворення тексту першої та останньої сторінок документу, які надають можливість ідентифікувати документ, вірність виписки з якого засвідчується.

Фотокопія-витяг з багатосторінкового документа засвідчується за правилами засвідчення вірності копій з урахуванням положень, встановлених у підпункті 5.3 п. 5 Глави 7 Порядку вчинення нотаріальних дій, із зазначенням у посвідчувальному написі відомостей про загальну кількість сторінок, що містить оригінал документа, та переліку сторінок, з яких виготовлена така фотокопія-витяг.

Також слід мати на увазі, що засвідчену копію виписки чи витягу (оригіналу чи копії) з документу може видати і той орган, який видав цей документ, до прикладу: виписку з рішення сесії міської ради може видати відповідна міська рада, з рішення суду – відповідний суд, тощо.

Армія+ онлайн подача рапорту про переведення