Зловживання владою стане злочином незалежно від мети

Правопорушник має понести покарання за зловживання владою незалежно від того, що спонукало його до такого правопорушення –  матеріальний інтерес чи якийсь інший умисел.

    Щоб зафіксувати дане твердження на законодавчому рівні був зареєстрований проєкт Закону «Про внесення змін до статті 364 Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем»

Чинна редакція статті 364 Кримінального Кодексу України дозволяє уникнути кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем тим особам, які вчинили відповідні діяння не з метою отримання хабаря. Хоча такі дії могли бути викликані, наприклад, нездоровим кар’єризмом, помстою, бажанням самоствердитись тощо.

Також, даним законопроєктом пропонується знизити критерій заподіяння шкоди, якщо вона має матеріальний характер. Адже для найбільш вразливих верств населення, дохід яких часто не перевищує одного прожиткового мінімуму, істотною є будь-яка сума.

Тож, істотною шкодою у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367 Кримінального кодексу України пропонується вважати будь-які збитки, які не перевищують 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зараз у примітці до статті 364 КК України вказана нижня межа істотної шкоди – 100 неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тож, збитки, що перевищать 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян уважатимуться, як і зараз, тяжкими наслідками.