Оформлення випробування при прийнятті на роботу

Держпраці надало роз’яснення щодо особливостей оформлення випробувального терміну при прийнятті на роботу нового працівника.

Ст.26 КЗпП передбачає, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Перша обов’язкова умова – роботодавець приймаючи працівника з випробуванням повинен заключити з ним трудовий договір. Ніяких відмовок про те, що спочатку випробувальний термін, а потім вже буде укладено трудовий договір бути не повинно.

Відповідно до ч.3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи, у тому числі й на умовах випробувального терміну, без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

В наказі про прийняття на роботу обов’язково зазначається умова про випробування.

Зверніть увагу – випробування не може бути на безоплатній основі, такого в трудовому законодавстві не передбачено.

Строк випробування при прийнятті на роботу не може бути більшим ніж 3 місяці. В окремих випадках – 6 місяців за погодження з первинною профспілкою, а для простих робітників – не більше 1 місяця.

Медичний огляд, медкомісія, експертна комісія оцінки працездатності