Демонтаж старої системи МСЕК, регламентація оцінки стану працездатності

Демонтаж старої системи МСЕК продовжується. І тут слід зауважити, що реформування МСЕК важливо не тільки в рамках питань, які виникають в процесі мобілізації, а й як механізму, що дозволяє встановити не лише придатність людини для військової служби, а й рівень її працездатності за звичайних умов.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 12 листопада анонсував проекти нормативних актів, які мають сприяти заміні бюрократичної системи МСЕК на «новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби».

Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект № 12178 про реформу МСЕК, який встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини, та схвалив ще два законопроекти, що врегульовують соціальні послуги та страхові виплати.

За словами Прем’єр-міністра, нові страхові виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте. Для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава буде компенсувати різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.

Запропоновані зміни також  збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищатимуть людину від звільнення на весь період лікування.

Чи платить ФОП єдиний внесок, якщо його мобілізовано до ЗСУ