Статус інвалідності та рівень працездатності розділять

Оксана Жолнович, міністр соціальної політики, розповіла про реформу єПотенціал та нові законопроекти Уряду щодо реформи соціального страхування. Серед переваг нової реформи Міністерка виділила те, що вона «створить справедливий розподіл допомоги та прозорість її отримання», – зазначила вона.

Що передбачає реформа:

Поділ статусів: інвалідність та працездатність визначатимуться окремо, що дозволить отримувати підтримку за кожен статус.

Збільшення страхових виплат. Для осіб із повною втратою працездатності, анонсується, що виплати зростуть майже вдвічі.

Для осіб, які мають часткову втрату працездатності передбачено компенсацію різниці між попереднім доходом та зарплатою після повернення на роботу.

Підтримка для осіб з інвалідністю передбачає збереження виплат та пільг, подальше забезпечення державою реабілітаційними засобами, соціальними послугами, можливостями для перенавчання та працевлаштування.

Підвищення компенсації. Передбачається збільшити компенсації за період лікування та реабілітації, збільшити тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року з гарантією збереження роботи.

Незалежна оцінка працездатності та визначення відповідного розміру виплат.

Початок реформи заплановано на 2025 рік. Міністерка  зазначила, що «ЄПотенціал» не стосується людей, які вже мають інвалідність, а спрямована на працюючих із страховим стажем, які потребують лікування після травм чи хвороб.  Актуальність впровадження реформи О.Жолнович аргументувала тим, що вона необхідна саме зараз, бо через війну багато громадян стали до війська чи виїхали за кордон, а тим, хто працює в Україні, потрібна належна підтримка для відновлення.

Чи платить ФОП єдиний внесок, якщо його мобілізовано до ЗСУ