Нова система експертного оцінювання функціонування людини передбачає, що витяг з рішення експертної команди, який складається за результатами оцінювання, надсилається на зазначену пацієнтом електронну адресу. Цей документ містить результати експертного оцінювання функціонального стану людини: висновки щодо стану здоров’я, про надання інвалідності або про необхідність у реабілітації (тоді витяг містить ІПР – індивідуальну програму реабілітації)
Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення, що робити з витягом з рішення експертної команди з оцінювання, який надійшов на електронну пошту
Витяг з рішення експертної команди надходить на електронну пошту у форматі PDF. Підписується цей документ електронною печаткою Міністерства охорони здоров’я України.
Важливо! Відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» електронний документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Це означає, що можна подавати такий PDF-файл в офіційні установи без необхідності його друкувати.
Як користуватися електронним витягом з рішення експертної команди?
Щоб ознайомитись зі змістом витягу:
Файл слід відкрити за допомогою будь-якого інструмента для читання PDF-файлів (наприклад, Adobe Acrobat Reader або інший переглядач PDF). Документ повністю читабельний і можна ознайомитись з його змістом.
Електронна печатка Міністерства охорони здоров’я – перевірка
Електронна печатка МОЗ автоматично проставляється системою. Така печатка підтверджує справжність документа та захищає його від підробок.
Для перевірки печатки МОЗ можливо використати один з державних сервісів:
- https://ca.diia.gov.ua/verify
- https://czo.gov.ua/verify
Перейдіть за посиланням та обравши «Перевірити підпис» завантажте свій PDF-файл з витягом. Сервіс перевірки підпису покаже, що документ підписано печаткою МОЗу, вкаже сертифікат та дату накладення підпису. Протокол такої проведеної перевірки справжності витягу можливо завантажити. У цьому протоколі буде зазначено, що документ, який перевірявся, є дійсним.
Зверніть увагу: УPDF-файлі візуально немає підпису або печатки, оскільки вона накладена цифровим методом. Щоб перевірити її наявність, скористайтеся сервісами перевірки (посилання вище).
Коли може знадобитись протокол перевірки?
Протокол перевірки дійсності витягу з рішення експертної команди може знадобитись якщо установа або організація, куди ви подається витяг, вимагає офіційне підтвердження дійсності документу. Цього не повинно бути, однак, якщо така ситуація виникає, тоді протокол перевірки є додатковим підтвердженням, що цей документ дійсно підписаний МОЗ.
Подання витягу з рішення експертної команди до установ та організацій
Подати витяг із рішення експертної команди можна у двох форматах:
1. Електронна форма витягу – надіслати свій PDF-файл з витягом в установу. Витяг з рішення експертної команди в електронній формі (PDF-файл) є повноцінним юридичним документом. Звернуть увагу – скрінот з витягу не є повноцінним документом – тільки сам PDF-файл.
2. Паперова форма витягу – це роздрукований документ. Якщо установа, до якої подано роздрукований примірник витягу вимагатиме перевірку його автентичності, тоді можна показати протокол перевірки.
Більшість установ приймають PDF без додаткової перевірки. Але якщо від вас вимагають підтвердити справжність витягу, тоді ви можете:
- самостійно перевірити витяг через офіційний сервіс (https://ca.diia.gov.ua/verify або https://czo.gov.ua/verify;
- запропонувати установі перевірити документ через зазначені сервіси перевірки;
- отримати протокол перевірки, який підтверджує накладання печатки МОЗ і містить дані про сертифікат та дату підпису.