Як поділити авто, коли один із подружжя вже встиг його продати без згоди іншого?

Судячи з коментарів під попереднім постом з розподілу спільного майна подружжя, тема поділу авто дійсно буває досить болючою. І питання про те, чи можна уникнути поділу автомобіля через його терміновий продаж або перереєстрацію на іншу особу, теж виявилось досить актуальним.

Отже, чи можна залишити свою «другу половинку» і без авто і без коштів?

Слід відзначити, що відчуження автомобіля (купівлі-продаж) здійснюється без обов’язкової письмової згоди другого з подружжя, навіть у тих випадках, коли авто було придбано в шлюбі. Ймовірно, колись до законодавства буде внесено відповідні зміни, але наразі така згода від другого з подружжя – не передбачена.

При цьому, у випадку коли один з подружжя продав спільне авто без згоди іншого з подружжя та не поділився 1/2 коштів від продажу, тобто не надав належну іншому з подружжя його половину майна, тоді дружина/чоловік (навіть якщо він чи вона вже колишні), можуть звертатись до суду із позовом про поділ майна та стягнення грошової компенсації.

Судова практика виробила майже одностайну правову позицію в таких випадках – при продажі автомобіля без згоді іншого з подружжя, його присутності під час продажу або участі у продажі, він має право на грошову компенсацію вартості 1/2 частини ТЗ, який було продано.

Саме тому, в усіх випадках поділу спільного майна, краще спочатку проконсультуватись з адвокатом, ніж на свій розсуд намагатись «переписувати» спільне майно на сторонніх осіб.

Чи платить ФОП єдиний внесок, якщо його мобілізовано до ЗСУ