Кабінет Міністрів ухвалив рішення про проведення верифікації медичних працівників, які виїхали за межі країни і, відповідно, не надають медичну допомогу за програмою державних гарантій у повному обсязі.
Представник уряду в Верховній Раді, Тарас Мельничук, повідомив, що Кабмін вніс відповідні зміни до своєї постанови №1503 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році» від 24 грудня 2024 року. Так, Національній службі здоров’я (НСЗУ) та Державній прикордонній службі доручено до 1 липня забезпечити обмін даними між електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ) та системою контролю осіб, транспортних засобів і вантажів, що перетинають державний кордон «Аркан».
Така звірка даних дозволить НСЗУ отримати інформацію про тих лікарів, які надають первинну медичну допомогу, але виїхали за межі України. За декларації, які пацієнти уклали з такими лікарями, які згодом виїхали з країни, держава може припинити платити.
Окрім цього, внесеними змінами передбачено, що до капітаційної ставки (розмір оплати за медичне обслуговування одного пацієнта незалежно від кількості його звернень до лікаря) за один місяць обслуговування пацієнтів, які подали декларацію про вибір лікаря, застосовуватиметься коригувальний коефіцієнт 0.
Таке правило застосовуватиметься до випадків, коли лікар протягом останніх 365 днів до початку звітного періоду перебував в Україні менш ніж 270 днів, що спричинило порушення умов договору за результатами здійсненої перевірки.