27 березня Верховна Рада Україна прийняла в цілому законопроект 10164-1 про внесення змін до Кодексу законів про працю України, який удосконалено правове регулювання окремих аспектів дистанційної та надомної роботи.
Законопроектом передбачено, що за погодженням із роботодавцем працівник може працювати за умовами надомної роботи тоді, коли його дитина віком до 14 років у закладі загальної середньої освіти навчається за дистанційною формою здобуття освіти відповідно до наказу (розпорядження) керівника цього закладу освіти на період запровадження такого дистанційного навчання. Тобто, до прикладу, на період карантину у школі, мати чи батько школяра віком до 14 років зможуть працювати за умовами надомної роботи.
Внесені зміни також врегульовують направлення у службове відрядження працівників, які виконують надомну чи дистанційну роботу:
- особливості направлення працівника, який виконує надомну роботу, в службове відрядження встановлюються трудовим договором про надомну роботу.
- у разі необхідності направлення працівника, який виконує роботу дистанційно, у службове відрядження працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про своє місцезнаходження будь-яким зручним способом, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Особливості направлення у службове відрядження працівника, який виконує роботу дистанційно, встановлюються трудовим договором про дистанційну роботу.
Для дистанційних працівників також передбачено, що при направленні їх у службове відрядження, у тому числі при їх відрядженні до місцезнаходження роботодавця, пункт відправлення працівника у відрядження та пункт, до якого працівник повертається з відрядження, встановлюються роботодавцем за погодженням із працівником під час узгодження маршруту поїздки та зазначаються у наказі (розпорядженні) про відрядження.