Криптовалюта – правове регулювання цифрових віртуальних активів

Криптовалюта в Україні наразі не узаконена, але й не заборонена, що дозволяє бізнесам використовувати цю можливість для виходу на ринок цифрових віртуальних активів та отримання додаткових доходів. Процес прийому криптовалют досить простий: через платіжних посередників українські компанії приймають оплату в криптовалюті, що спрощує взаємодію для власників таких активів.

Децентралізація ринку цифрових активів відкриває широкі можливості для власників крипти. Вони можуть оплачувати товари та послуги онлайн, а також в деяких звичайних магазинах, заправляти автомобілі, розраховуватися у закладах харчування, а також замовляти продукцію з-за кордону. Крім того, є можливість обміну активів на фіатні гроші, купівлі-продажу криптовалют на біржах та обмінниках тощо.

Який правовий статус віртуальних активів в Україні?

8 вересня 2021 року Верховна Рада легалізувала віртуальні активи, що дозволило власникам обмінювати й декларувати їх на законних підставах. Закон також мав відкрити можливість для іноземних криптокомпаній реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

15 березня 2022 року Президент підписав Закон України «Про віртуальні активи» № 2074-IX від 17.02.2022 року. Закон має набути чинності після ухвалення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами. Станом на сьогодні, Закон ще не набрав чинності.

Жінок братимуть на військовий облік після базової військової підготовки –законопроект