Міністерство оборони України затвердило зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, які мають спростити документообіг та пришвидшити прийняття рішень за результатами медогляду, зокрема, Міноборони встановило чіткий граничний строк перевірки документів ВЛК – не більше 5 днів з дня надходження документів.
Зміни вже вступили в силу і стосуються таких аспектів військово-лікарської експертизи:
Документообіг між ВЛК, ТЦК та військовими частинами
Передбачено, що в тому разі, коли постанова ВЛК (наприклад, про статус «придатний до військової служби»), не потребує затвердження вищою інстанцією, документи більше не друкуються для передачі до ТЦК, а такі постанови ВЛК автоматично надсилаються в електронному вигляді до реєстру «Оберіг».
У паперовому вигляді до ТЦК та СП передаватимуться тільки картки обстеження та супровідні документи (крім постанов), а для військових частин ВЛК друкує та надсилає дві копії постанови.
В тому випадку, коли постанова ВЛК потребує затвердження вищою інстанцією (наприклад, про статус «непридатний» до військової служби), документи передаються в електронному вигляді через Кабінет ВЛК, а паперові документи (окрім постанов) передаються до ВЛК вищого рівня не пізніше наступного дня після завершення медичного огляду. Раніше цей процес займав до 5 днів і передбачав друк усіх документів.
Строки перевірки документів ВЛК
- встановлено граничний строк перевірки документів ВЛК – не більше 5 днів з дня надходження документів;
- якщо документи перевіряє ВЛК обласного/міського ТЦК, і немає помилок, документи за постановою «непридатний» мають бути передані до штатної ВЛК не пізніше наступного дня після завершення перевірки. В інших випадках рішення автоматично надсилаються до реєстру «Оберіг», а паперові документи – до ТЦК
- якщо документи перевіряє штатна ВЛК, то електронний документ та протокол засідання автоматично передаються в реєстр. Паперові копії протоколу засвідчуються печаткою та надсилаються до ТЦК: для військовозобов’язаних – 2 примірники, для військовослужбовців – 4.
Передбачається, що цифровізація процесів та чіткі строки перевірок сприятимуть швидшому ухваленню рішень.